Tarihçemiz

Tarihçemiz

IEEE İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Kulübü 22 Nisan 2010 yılında 12 Kurucu üye ile dünyanın en büyük teknik örgütü olan IEEE’nin 1350 öğrenci kulübünden biri olarak faaliyetlerine resmi olarak başlamıştır.

Henüz yeni kurulmuş genç bir topluluk olmamıza rağmen ulusal ve uluslar arası alanda ses getiren çalışmalarımıza başladık ve bir çok alan faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sürekli olarak iletişimde olduğumuz 50 aşkın üniversite ile birlikte Türkiye’de ve dünyada büyük yankılar uyandıran çalışmalarada bizzat içinde yer aldık ve yer almaya da devam ediyoruz. IEEE İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Kulübü olarak amacımız üniversitenin Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin bilim ve teknoloji alanlarında yön gösterici olmasını ve teknik anlamda çalışmalara destek vermesini hedeflemektedir. 12 üyenin katılımıyla kurulan IEEE İKÜ Öğrenci Kulübü, bugün 13 kişilik genel kurul ve 1000’e aşkın üyesi ile etkin olarak çalışmaktadır.

IEEE İKÜ, geliştirdiği projeler ve organize ettiği teknik eğitimler ile katılımcılarını mühendisliğe hazırlarken yaptığı sosyal organizasyonlarla da öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunmaktadır. Düzenlediği organizasyonlarda tecrubelenerek, her geçen yıl hedeflerinin daha da büyütmektedir. Yapılan robotik ve teknik çalışmalardaki ilerlemeler, mühendislik ruhunun gün geçtikçe güçlenmesini sağlamaktadır.