Microsoft HoloLens Nasıl Çalışıyor?

Microsoft’un sanal gerçekçilik gözlüğü HoloLens’in çalışma sistemi video ile açıkça gösterildi. Merakla beklenen HoloLens işte böyle çalışıyor.

Microsoft HoloLens Nasıl Çalışıyor?

Microsoft’un dün* düzenlemiş olduğu Microsoft Build 2015 etkinliğinde sanal gerçekçilik gözlüğü HoloLens bir kez daha sahneye çıktı. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan HoloLens yapabilecekleri ile bizleri etkilemeyi başarmıştı. Dün yayınlanan video ile HoloLens yine merak uyandırmayı başardı.

HoloLens için yayınlanan Demo niteliğindeki video ile cihazın hangi alanlarda kullanılabileceği gözler önünde serildi. HoloLens; mimariçizimlerde, tıp alanında ve tasarımsal alanlarda kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak. Demo videoda en etkileyici nokta ise mekanik birrobotun HoloLens ile hayat bulma bölümü oldu.

Xbox One HoloLens ile Güçlenecek

B15 kod isimli bu robot HoloLens ile hayat buluyor ve bir nevi asistangörevi görüyor. Önümüzdeki yıllarda satışa sunulmasını beklediğimiz HoloLens, Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox One ile de uyum içerisinde çalışacak.

HoloLens ve Xbox One birleşmesi oyunların sanaldan çok gerçekliğe doğru adım atmasında büyük rol üstlenecek. Bakalım önümüzdeki yıllarda sanal gerçekçilik cihazları hayatımızda önemli bir yer edinebilecek mi?
Emre İMREN
İKÜ IEEE Öğrenci Kulübü- Basın Yayın ve Medya Komitesi Başkan Yrd.
*29.04.2015
Kaynakça: http://shiftdelete.net/microsoft-hololens-nasil-calisiyor-60117